Duchovní služba

Publikováno: 30.5.2016 | Autor: admin

Nabízíme Vám návštěvu kněze, kazatele, pastora, rozhovor s ním, modlitbu. Podoba konkrétní služby  bude individuálně vyjednána a je bezplatná. O nemocniční duchovní službu  můžete požádat vrchní či staniční sestru příslušného oddělení.

Péče v posledním stadiu života

Od moderní medicíny očekáváme, že nás vyléčí. To je v mnoha případech oprávněné, ale většina lidí stále umírá v důsledku onemocnění. V současné době trpí naše populace zejména chronickými onemocněními. Mezi ně řadíme i choroby, na které se dříve masivně umíralo (například cukrovka).

V určité fázi onemocnění tedy může lékař pacientovi sdělit, že již nemá k dispozici žádné prostředky, které by jeho nemoc či daný orgán mohly vyléčit. Společně se pak domluví, že místo léčby, která již nepřinese příznivý efekt, budou pokračovat v léčbě paliativní. To neznamená, že jej nadále nebudou léčit, ale že budou postupovat jinak.

Dojde-li k úmrtí Vašeho blízkého v naší nemocnici bude o úmrtí vyrozuměna  osoba, která je ve zdravotnické dokumentaci pacienta uvedena jako osoba, jíž mají být poskytovány informace o zdravotním stavu pacienta.

Smrt blízkého člověka patří k nejtěžším situacím v lidském životě. Přesto je potřeba neodkladně vyřídit některé záležitosti  spojené s jeho úmrtím a pohřbem, které jsou dané zákonem. Pro ulehčení těchto pro Vás nelehkých dnů, si Vám dovolujeme nabídnout několik informací, které Vám snad pomohou při řešení těžké životní situace.

clanky5250/informace_pro_pozustale.pdf71 KBInformační leták pro pozůstalé
Autor: admin | vloženo: 09. 06. 2016, 15:05