Rumburské porodnici se podařilo získat nevyšší ocenění v rámci projektu PŘIROZENÝ POROD V PORODNICI (PPP)

Publikováno: 27.6.2016 | Autor: Drahotová Erika

Lužická nemocnice dosáhla vynikajících výsledků v celorepublikovém projektu

Přirozený porod v porodnici - získala certifikaci za přirozený porod

Gynekologicko-porodnické oddělení  Lužické nemocnice Rumburk  v čele s primářem MUDr. Kamilem Svobodou se v lednu roku 2014 zapojilo  do celorepublikového projektu „Přirozený porod v porodnici“ (dále jen PPP).

Zapojeno je celkem 16 porodnic. Hlavním cílem projektu je plošné zlepšení standardu porodní péče v Česku. Dlouhodobě se sleduje a hodnotí  SPOKOJENOST RODIČEK  dotazníkovým šetřením a STATISTIKA pěti výkonů, které lze svou prací v jednotlivých nemocnicích ovlivnit. Součástí projektu je i tzv. DESATERO PPP, ve kterém se hodnotí především přístup k rodičkám a schopnost dialogu, respekt, odbornost, informovanost, svoboda pohybu, vše bez poplatků, kontakt kůže na kůži a samopřisátí miminka po porodu, soukromí.

Z dosavadních výsledků dosáhla rumburská porodnice v projektu PPP výrazného úspěchu. Splnila komplexní podmínky pro udělení CERTIFIKÁTU „SPOKOJENÁ RODIČKA“ a CERTIFIKÁTU „ZA VSTŘÍCNÝ PŘÍSTUP K RODIČKÁM“. Kromě toho se může navíc pyšnit  Oceněním za vzornou spolupráci na tomto projektu.

Slavnostní předání certifikátu „Spokojená rodička“ a certifikátu za „Vstřícný přístup k rodičkám“ se uskutečnilo dne 24. června 2016.   RNDr. Tomáš Raiter, řešitel projektu Přirozený Porod v Porodnici předal certifikát do rukou primáři MUDr. K. Svobodovi, vrchní sestře L. Strachoňové a porodní asistence Bc. L. Wenischové.

„Velice si vážíme ocenění. Výsledek je odměnou za dobře odváděnou práci pro celý náš kolektiv.  Zapojení do projektu pro naší malou porodnici (r. 2015 narozených 404 dětí) je nejen zpestřením naší práce, ale i zviditelněním  nejsevernější porodnice v republice“, uvedla vrchní sestra L. Strachoňová.

„Přál bych si u nás jen samé spokojené rodičky. Děkuji panu primáři a všem zaměstnancům  gynekologicko-porodnického oddělení, že dokázali splnit přísná kritéria, abychom tento certifikát získali.  Poděkování patří  všem rodičkám, které odesílaly dotazníky. Bez nich by udělení certifikátu nebylo možné“, uvedl  ředitel Lužické nemocnice Mgr. Petr Dubravec.

clanky5275/img_8888.jpg3 MBFOTO
Autor: Erika Drahotová | vloženo: 28. 06. 2016, 07:09