Interní oddělení

Pavilon II – Lesní 1062/26, Rumburk 408 01, tel.: +420 412 332 535
Interní oddělení, ošetřovatelská lůžka

Ambulantní provoz interního  oddělení

Interní oddělení získalo akreditaci pro specializační vzdělávání lékařů v oboru vnitřního lékařství

Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo 15. ledna 2014 společnosti Lužická nemocnice a poliklinika, a.s., akreditaci pro specializační vzdělávání v oboru vnitřního lékařství.

Interní lékařství patří k základním oborům nemocnice v Rumburku po celou dobu její historie. Současné interní oddělení sídlí již po mnoho let v PAVILONU II Lužické nemocnice, v areálu nazývaném "V Podhájí" - v budově původně vzniklé na počátku 20.století jako Sanatorium Frankenstein.

Oddělení zajišťuje péči o pacienty v širokém spektru vnitřních chorob, a to zejména chorob srdce a cév, zažívacího ústrojí, poruch metabolismu a žláz s vnitřní sekrecí, revmatologických chorob a ve spolupráci s hemodialyzačním střediskem nemocnice chorob ledvin.

Interní oddělení poskytuje služby celému regionu Šluknovského výběžku, to znamená pro oblast s asi 55.000 obyvateli. Některé služby poskytujeme i části pacientů okolních regionů, např. z Českolipska. Oddělení se skládá z lůžkové části a ambulancí.

Lékaři

• MUDr. Mayer Jiří – primář oddělení