Chirurgické oddělení

Pavilon I – U Nemocnice 1298/6, Rumburk 408 01, tel.: +420 412 332 551
Chirurgické oddělení

Ambulantní provoz chirurgického oddělení

Chirurgické oddělení se zabývá diagnostikou a léčením celého spektra chirurgických nemocí, zvláště onemocněním dutiny břišní a konečníku, diagnostikou a léčením některých vybraných ortopedických a urologických nemocí. Provádíme a rozvíjíme laparoskopické operace žlučníku, břišních kýl, žaludku a červovitého přívěsku, nádorových onemocnění žaludku, tenkého a  tlustého střeva včetně konečníku. Výhodou laparoskopických výkonů je krátká doba hospitalizace, minimalizace pooperační bolesti, nekomplikované hojení ran s velmi drobným kosmetickým efektem. Diagnostikujeme a operujeme zhoubná i nezhoubná  onemocnění prsů. Následnou komplexní onkologickou péči zajišťujeme ve spolupráci s onkologickými centry. Dále provádíme operace štítné žlázy.

Moderními operačními postupy operujeme křečové žíly dolních končetin. Poskytujeme nepřetržitou traumatologickou péči pacientům s akutními traumaty /zlomeniny/ dlouhých kostí a dutiny břišní. Pacienti s polytraumaty, poraněním mozku a páteře jsou po stabilizaci stavu překládáni na specializovaná pracoviště. Oddělení zajišťuje chirurgickou a traumatologickou péči 24 hodin denně pacientům Šluknovského výběžku.

Ročně je na oddělení hospitalizováno průměrně 2 400 pacientů a provedeno 1 500 chirurgických výkonů.

Lékaři

• MUDr. Gloger Zdeněk - primář oddělení