Rehabilitační a fyzikální medicína (RHB), fyzioterapeut, ergoterapeut

Publikováno: 20.5.2016 | Autor: admin

MUDr. Nová Jindřiška
vedoucí lékařka

Nováková Diessnerová Petra
vedoucí fyzioterapeutka

Pavilon I (suterén) – U Nemocnice 1298/6 (suterén, )tel.: 412 332 551, Mobil: 601 156 482
Pavilon II (přízemí) – Lesní 1062/26, tel. 412 332 535, 412 634 131, Mobil: 607 007 884

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny je ambulantním pracovištěm, zajišťujícím komplexní rehabilitační péči pro hospitalizované pacienty na všech lůžkových odděleních Lužické nemocnice i  pro pacienty z terénu. Hlavní část rehabilitačního oddělení se nachází v přízemí Pavilonu II (Lesní 1062/26), kde je i ordinace lékaře, druhé pracoviště sídlí v suterénu Pavilonu I (U Nemocnice 1298/6). Naši pracovníci ročně ošetří cca 3000 pacientů.

Rehabilitují u nás dospělí i dětští pacienti s pohybovými obtížemi, po úrazech, operacích, či s neurologickými onemocněními. Důraz je kladen na zlepšení fyzického a psychického stavu pacienta, zlepšení soběstačnosti, prevenci recidiv obtíží.

Základem rehabilitace je léčebná tělesná výchova s využitím nejnovějších metod. Součástí rehabilitace je i vodoléčba a fyzikální terapie.

Ordinace lékaře

• odborné vyšetření a léčba dospělých i dětí od novorozeneckého věku
  • výkony manuální medicíny
  • obstřiky měkkých tkání
  • předpisy ortopedických pomůcek
  • poradenská činnost v rámci bolesti zad a poruch pohybového aparátu aj.
  • terapie laserem (u problematiky pohybového systému, jizev, kožních afekcí aj.)

Ordinace fyzioterapeuta

• kineziologické vyšetření
  • léčebná tělesná výchova
  • techniky měkkých tkání
  • reflexní a vazivové masáže
  • nácvik lokomoce a sebeobsluhy
  • poradenská činnost v oblasti poruch pohybového aparátu
  • možnost využití cvičebních pomůcek a zařízení

·         Fyzikální terapie

• magnetoterapie
    • ultrazvuk
    • elektroterapie (diadynamické proudy, galvanický proud, Träbertův proud, středněfrekvenční proudy (IF), transkutánní elektrická neurostimulace - TENS)
    • laser

Vodoléčba

• končetinová vířivá lázeň
    • perličková koupel
    • rašelinové zábaly

Specializační činnost je zaměřena

• manuální lymfodrenáže, doplněné přístrojovou lymfodrenáží (návlek na HK a DK, nohavice)
  • mobilizace periferních kloubů
  • mobilizace kloubů páteře, žeber
  • cvičení dle MUDr. Smíška (vertebrogenní potíže)
  • cvičení dle Bobatha (u CMP)
  • cvičení dle Kabata, Kenny (periferní parézy)

Výše uvedené služby jsou hrazeny pojišťovnou, s výjimkou aplikace laseru a kineziotapingu.

Ruční a přístrojové lymfodrenáže

Aktivují tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Správný průtok lymfy v těle a její pročišťování v lymfatických uzlinách zabezpečuje dobře fungující systém obranyschopnosti člověka, tedy imunitní systém, který je nezbytný k obraně proti infekcím, obraně proti rakovině apod.

Doplňkové služby

• Klasická masáž
  • Kineziotaping (tejpování) – lepení pružných pásek na kůži

Tejpování

je metoda, kdy za pomocí speciálních lepících pásek nalepených na kůži v problémové oblasti dochází k podpoře kloubů a vazů, korrekci jizev, aktivaci či relaxaci svalu. Lze ovlivnit i lymfatický systém. Tejpování je často indikováno v oblasti sportovní i terapeutické medicíny.

Tejpování Rehabilitace

Jednoduchá aplikace, rychlost a okamžitá účinnost terapie!

Cvičení dle dr. Smíška

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let - děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. Cvičení je  vhodné pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Lékaři

• MUDr. Nová Jindřiška

Vedoucí fyzioterapeutka

• Nováková Diessnerová Petra

Pavilon I – U Nemocnice 1298/6, (suterén) tel.: 412 332 551, 601 156 482

Pavilon II – Lesní 1062/26, tel.  412 332 535, 415 634 131 (přímá linka) - (přízemí)

Ordinační doba

7:00 - 15:00 - fyzioterapeutky

7:00 - 15:00 - MUDr. NOVÁ Jindřiška - pro objednané fyzioterapeutky

7:00 - 15:00 - MUDr. NOVÁ Jindřiška - pro objednané fyzioterapeutky

7:00 - 15:00 - MUDr. Nová Jindřiška - pro objednané fyzioterapeutky

7:00 - 15:00 - fyzioterapeutky

12:30-13:00 polední přestávka

Je možné se telefonicky objednat na určitou hodinu k vyšetření.

Objednávky provádějte ve všední dny v čase 07:00 - 09:00 na telefonních číslech:
607 007 884, 415 634 131 (vyžadujeme doporučení praktického lékaře).

Výše uvedené služby jsou, s výjimkou odborného vyšetření lékařem a aplikace Laseru, při předložení poukazu hrazeny pojišťovnou.

Ceník výkonů a služeb nehrazených z veřejného zdravotního pojištění naleznete ZDE.